PIELĘGNACJA WŁOSÓW

Sprzedajemy jedynie włosy naturalne. Ich pielęgnacja nie jest specjalnie kłopotliwa ale to właśnie od niej będzie zależała żywotność włosów oraz ich stan.

Sen

Pamiętaj, aby przed snem zawsze rozczesać włosy oraz zapleść w warkocz bądź związać w luźny kucyk. Nigdy nie kładź się spać z mokrymi, nierozczesanymi lub niezwiązanymi włosami, aby zapobiec plątaniu włosów.

Mycie włosów powinno odbywać się w pozycji pionowej, najlepiej pod prysznicem, (woda pada z góry, przez co włosy się nie plączą). Ważne jest by myć włosy letnią wodą, nie myć okrężnymi ruchami, a delikatnie masując opuszkami palców przestrzenie między łączeniami, aby dobrze umyć skórę głowy, gdyż najbardziej zanieczyszczone są włosy przy skórze głowy i sama skóra głowy. Następnie gładzimy włosy przedłużane - nigdy ich nie „czochramy", ani nie szorujemy - może to spowodować powstanie kołtunów. Delikatnie odciskamy włosy na ręczniku. Nie należy zapominać o utrzymywaniu włosów w pozycji pionowej, na każdym etapie ich pielęgnacji. Powinno uważać się na myjce fryzjerskiej. Należy upewnić się, że osoba wykonująca zabieg miała wcześniej kontakt z włosami przedłużanymi w przeciwnym razie skołtuni nawet najlepszy włos. Do mycia włosów należy używać kosmetyków bez zawartości alkoholu oraz protein ponieważ powodują one uszkodzenie włosa i jego łączenia. Nie należy stosować szamponów regeneracyjnych oraz nadających objętość. Szampony te mają odczyn zasadowy (powyżej neutralnego pH7), po zastosowaniu takiego szamponu, łuska będzie rozchylona. Przy dłuższej pielęgnacji szamponem regeneracyjnym bądź nadającym objętości, włosy mogą się puszyć, mogą stać się szorstkie, tępe, nie miłe w dotyku. Włosy przedłużone WYMAGAJĄ INTENSYWNEGO NAWILŻANIA ponieważ, są włosami naturalnymi, ale martwymi. Stosuj dobre odżywki i szampony o właściwościach intensywnie nawilżających. Odpowiednia pielęgnacja jest podstawą żywotności i wyglądu Twoich włosów.

Przed umyciem powinno się dokładnie rozczesać włosy. Po umyciu, przed czesaniem włosy dobrze osuszyć (zalecane jest przeczesanie ich delikatnie rękoma i zostawienie ich do naturalnego wyschnięcia ) następnie delikatnie rozczesywać zaczynając od końcówek włosów przesuwając ku górze. W ciągu dnia rozczesywać włosy według potrzeby ( min. 2 razy dziennie). Włosy czeszemy specjalną szczotką z potrójną regulacją włosia, która wyczesuje nam przestrzenie między zgrzewowe. Rozciągnięty włos będzie się nadmiernie puszył oraz plątał. Należy czesać bardzo delikatnie! Nie ciągnąć!

Włosy naturalne można suszyć ciepłym powietrzem suszarki, układać je wedle uznania, a także prostować prostownicą, modelować lokówką. Przy prostowaniu, nakręcaniu, karbowaniu czy też suszeniu suszarką włosów zalecane jest stosowanie odżywek w sprayu lub balsamów chroniących włosy przed wysoka temperaturą. Jeśli używasz prostownicy lub lokówki – nie nagrzewaj włosów u samej nasady w miejscu gdzie są zgrzewy.

Włosy przygotowane pod dany kolor można farbować, lecz należy pamiętać o tym, że zabieg ten wykonuję się na własną odpowiedzialność (utrata gwarancji) ze względu na różny rodzaj wykonania go. Należy również wziąć pod uwagę, że jest to zabieg chemiczny i nieumiejętne jego wykonanie może spowodować uszkodzenie włosów. Wskazane jest, aby włosy naturalne farbować, jednak tylko farbą na 1,5-2% wodzie utlenionej; wodę utlenioną fryzjerską o większym stężeniu należy rozcieńczyć; często wystarczy zaledwie 10 minut, aby ufarbować włosy przedłużane. Dobrym sposobem odświeżenia fryzury jest farbowanie tylko samej korony głowy lub odrostów.

Włosy falowane lub kręcone pielęgnuje się tak, jak włosy po trwałej, czyli zalecane jest używanie kosmetyków i odżywek przeznaczonych do włosów po trwałej oraz głęboko nawilżających. Istotne jest by włos kręcony został „obciążony” oraz nawilżony za pomocą dobrych kosmetyków, co zapobiegnie puszeniu się i nada im schludny wygląd. Włosy kręcone dokładnie rozczesujemy przed myciem. Następnie według instrukcji myjemy je pamiętając, że nie wykonujemy żadnych ruchów okrężnych podczas mycia, które mogą powodować niepotrzebne skołtunienia. Po umyciu i nałożeniu odżywki lub maski czekamy, aż włosy prawie wyschną (lekko wilgotne). Następnie całość delikatnie przeczesujemy i nakładamy olejek, wykonując przy tym ruch wyciskania – nadający ładny skręt włosom.

Podczas uprawiania sportów, pływania w basenie – związywać włosy w warkocz (woda chlorowana oraz słona niszczy włosy!) ważne, aby po kąpieli w basenie (chlorowanej wodzie), w morzu – umyć lub spłukać włosy.

  • -nie należy poddawać włosów agresywnym zabiegom chemicznym np. rozjaśnianiu Do zmiany koloru najlepiej użyć tonera (na własną odpowiedzialność)
  • -nie należy zbyt mocno nagrzewać łączeń
  • -nie należy stosować żadnych preparatów na łączenia, niezależnie od metody ponieważ może to spowodować zsunięcie się włosów przedłużanych
  • -do pielęgnacji włosów naturalnych nie używamy jedwabiu
  • -podczas pielęgnacji wskazane są wszelkie rodzaje olejków/olejów oraz wysokiej jakości silikony
  • -przy farbowaniu na własną odpowiedzialność zalecamy stosować boostery odżywiające włosy
  • -do not expose your hair to aggresive chemical treatments, e.g. Lightening